Fashion Week Poland

FashionPhilosophy Fashion Week Poland to największe w Polsce wydarzenie modowe, skierowane do międzynarodowego odbiorcy. Kreując nowe trendy, stwarza jednocześnie płaszczyznę spotkania wybitnych projektantów i młodych twórców z profesjonalistami branży modowej i buduje świadomość biznesową środowiska.

Eveline Cosmetics jest partnerem wydarzenia Fashion Week Poland w dniach 22-26.10. Odpowiadamy za makijaże na wszystkich pokazach jesiennej edycji. Serdecznie zapraszamy do udziału w największej imprezie branży fashion w Polsce.

O Fashion Week Poland

Program imprezy zbudowany jest wokół trzech głównych segmentów, które stanowią przegląd nadchodzących trendów zarówno w modzie klasycznej, jak i awangardowej.

Designer Avenue – podczas kilku dni trwania Fashion Week Poland premierowe pokazy eksluzywnych kolekcji prêt-à-porter prezentują tutaj najlepsi polscy projektanci ubioru oraz goście specjalni z zagranicy. Przegląd, skondensowany w jednym miejscu i czasie, tworzy niezwykły spektakl kreatywności oraz różnorodności w podejściu do mody. Pokazy prezentowane w Alei Projektantów to kolekcje zaproszonych gości, a także projektantów, których aplikacje zostały pozytywnie ocenione przez Radę Programową FashionPhilosophy Fashion Week Poland oraz pokazy komercyjne marek i firm.

OFF Out of Schedule – segment, w którym do głosu dochodzą przedstawiciele modowej awangardy – projektanci łamiący przyjęte konwencje i poszukujący nowych środków wyrazu, akcentując to co w modzie nietypowe, kontrastowe, kontrowersyjne. To platforma, na której przenikają się różne dziedziny sztuki, takie jak fotografia, muzyka, sztuki wizualne czy taniec. Spotykają się tutaj zarówno twórcy nieznani szerokiej publice i stroniący od komercyjnego rozgłosu, jak i młode, jeszcze nieodkryte talenty, które mają szansę zaskoczyć publiczność. Udział w OFF Out of Schedule był startem do kariery dla takich projektantów jak Jacek Kłosiński, Joanna Startek, Jakub Pieczarkowski i Jarosław Ewert. Wielokrotnym uczestnikiem była Paulina Plizga, projektantka, której nazwisko jest już doskonale znane w świecie awangardowej mody.

STUDIO – nowy dział programowy, będący swoistym inkubatorem dla projektantów, których kolekcje wkrótce mogą zagościć na wybiegu Designer Avenue. To przestrzeń dla twórców, którzy zostali zauważeni i wysoko ocenieni przez Rady Programowe FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Dzięki rozszerzeniu programu imprezy o dodatkowy segment, będą oni mieli możliwość zaprezentowania wybranych premierowych kolekcji w profesjonalnie przygotowanej przestrzeni pokazowej zaaranżowanej w Monopolis.

Harmonogram pokazów.